Миролюбненська територіальна громада
Хмельницька область, Хмельницький район

Забезпечення безбар’єрного доступу для осіб з інвалідністю

БЕЗБАР’ЄРНІСТЬ

З ініціативи першої леді України Олени Зеленської «Без бар’єрів» прийнята Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року та затверджений план заходів з її реалізації на 2021 та 2022 роки.

«Безбар’єрність – це філософія суспільства без обмежень. Це про внутрішню готовність створювати середовище, у якому буде комфортно всім. До Плану заходів залучена потужна команда – це представники влади разом із представниками громадськості. Я б навіть назвала це не План заходів, а План змін. І це про зміни, які можуть бути втілені в найближчі два роки та мають сприяти тому, щоб безбар’єрність стала новою суспільною нормою», – наголошує перша леді України Олена Зеленська.

 НАЦІОНАЛЬНА СТРАТЕГІЯ ЗІ СТВОРЕННЯ БЕЗБАР’ЄРНОГО ПРОСТОРУ В УКРАЇНІ

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 р. № 366-р «Про схвалення Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року»

НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АКТИ

Указ Президента України «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні»,

https://www.president.gov.ua/documents/5332020-35809

Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про освіту щодо організації інклюзивного навчання»,

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1324-18#Text

Конвенція ООН про права осіб з інвалідністю, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/995_g71#Text

Розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження складу міжвідомчої робочої групи з питань розроблення проєкту Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні»,

https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-zatverdzhennya-skladu-mizhvido-a134r

Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення на 2009—2015 роки «Безбар’єрна Україна»,

 https://www.kmu.gov.ua/npas/232167617

Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження критеріїв доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення приміщень, що надаються дільничним виборчим комісіям звичайних виборчих дільниць для організації їх роботи та проведення голосування», https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/962-2020-%D0%BF#Text

ДОВІДНИК БЕЗБАР’ЄРНОСТІ

«Довідник безбар’єрності» – гід з коректного спілкування, у якому зафіксовані нові норми безбар’єрної мови. Він створений за ініціативою першої леді України Олени Зеленської  у співпраці з ГО «Безбар’єрність» , іншими громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, що виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами.

Структура Довідника включає в себе чотири розділи: «Складові безбар’єрності», «Правила мови», «Словник» та «Безбар’єрний календар».

Розділ «Складові безбар’єрності» простою та доступною мовою розкриває, що таке бар’єри, стереотипи, інклюзія, залучення, недискримінація, толерантність, прийняття, доступність, гендерна рівність, універсальний дизайн тощо.

У розділі «Правила мови» наведені та пояснені принципи безбар’єрної мови – мови, у якій відсутні слова, фрази, що демонструють упереджене, стереотипне або дискримінаційне ставлення до людини.

У розділі «Словник» зібрані поняття, які некоректно вживати стосовно різних людей. Тут пропонуються варіанти, як говорити правильно і пояснюється, чому саме так.

Розділ «Безбар’єрний календар» розповідає про важливі дати, визначні і пам’ятні дні та пояснює, як їх відзначати, та коли привітання є недоречними.

Детальна інформація за посиланням: https://bf.in.ua/.

Водночас розміщена на онлайн-майданчику інформація постійно актуалізується відповідно до сьогоднішніх реалій та викликів.

Електронний довідник доступний ще й на порталі «ДІЯ»: розділ «Дія. Безбар’єрність» на порталі державних послуг «Дія» – https://bf.diia.gov.ua

 ОСВІТНІЙ СЕРІАЛ «БЕЗБАР’ЄРНА ГРАМОТНІСТЬ»

В українському суспільстві існує комплекс обмежень для різних груп у можливостях безбар’єрного доступу до інфраструктури, транспорту, зайнятості, освіти, отримання публічної інформації, послуг із боку держави та бізнесу тощо.

Новий курс на Дія. Цифрова освіта ознайомить глядачів з основними принципами безбар’єрності на прикладі повсякденних життєвих ситуацій.

21 грудня 2021 року Міністерство цифрової трансформації презентувало новий освітній курс «Безбар’єрна грамотність».

Про що курс?

що таке безбар’єрність

що саме спричиняє бар’єри

кого стосується безбар’єрність

чому варто уникати стереотипів та упереджень

чи готові українці долати бар’єри

чому ми як суспільство потребуємо безбар’єрності

чому безбар’єрність — це спільна справа

Безоплатно подивитися курс можна на порталі Дія. Цифрова освіта за посиланням – https://osvita.diia.gov.ua/courses/barrier-free-literacy.

Курс Міністерства цифрової трансформації України створено в межах ініціативи першої леді України Олени Зеленської в партнерстві з радницею-уповноваженою Президента України з питань безбар’єрності Тетяною Ломакіною, ГО «Безбар’єрність», представниками громадянського суспільства та експертами за підтримки проєкту ПРООН «Права людини для України», що фінансується Міністерством закордонних справ Данії.

 

Моніторинг доступності інформації, що надається Миролюбненською сільською радою для осіб з порушенням слуху, зору, інтелектуальними порушеннями

Відповідно до п. 2 Порядку оприлюднення у мережі Інтернет інформації про діяльність органів виконавчої влади затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 січня 2002 р. № 3 (зі змінами) (Далі– Порядок) Миролюбненська сільська рада, як орган місцевого самоврядування, інформує про свою діяльність у мережі Інтернет шляхом оприлюднення, розміщення і постійного оновлення інформації відповідно до вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації" на фіційному веб-сайті: https://myrolubne-rada.gov.ua.

Відповідно до п 4 Додатку «Вимоги щодо створення (модернізації) офіційних веб-сайтів (веб-порталів) органів виконавчої влади» до Порядку, на офіційному веб-сайті Миролюбненської сільської ради реалізований функціонал перегляду веб-сторінок для людей із порушенням зору з можливістю вибору розміру шрифтів, та кольорової гами оформлення сторінки.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь