Перелік запитань для складання іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад посадових осіб місцевого самоврядування

ЗАГАЛЬНИЙ  ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ

на перевірку знання Конституції України, Законів України "Про місцеве самоврядування", "Про  службу в органах місцевого самоврядування", "Про запобігання корупції"

1. Порядок подання законопроекту про внесення змін до Конституції України (ст.154 Конституції України).

2. Право на службу в органах місцевого самоврядування (ст.5 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»).

3. Визначення термінів: антикорупційна експертиза, пряме підпорядкування, близькі особи, корупційне правопорушення, корупція, неправомірна вигода, подарунок, реальний конфлікт інтересів, члени сім’ї, виборні особи (ст.1 Закону України «Про запобігання корупції»).Повноваження Верховної Ради України (ст.85 Конституції України).

4. Поняття служби в органах місцевого самоврядування, посадової особи місцевого самоврядування (ст.1,2 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»).

5. Суб’єкти, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» (ст.3 Закону України «Про запобігання корупції»).

6. Об’єкти права власності українського народу (ст.13-14 Конституції України).

7. Основні принципи служби в органах місцевого самоврядування (ст.4 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»).

8. Статус Національного агентства з питань запобігання корупції (ст.4 Закону України «Про запобігання корупції»).

9. Визнання найвищої соціальної цінності України (ст.3 Конституції України).

10. Основні напрямки державної політики щодо служби в органах місцевого самоврядування (ст.6 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»).

11. Участь громадськості в заходах щодо запобігання корупції (ст.21 Закону України «Про запобігання корупції»).

12. Конституційне право на освіту (ст.53 Конституції України).

13. Основні обов’язки посадових осіб місцевого самоврядування (ст.8 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»).

14. Обмеження щодо одержання подарунків та спільної роботи близьких осіб (ст.ст. 23, 27 Закону України «Про запобігання корупції»).

15. Державний бюджет України (ст.96 Конституції України).

16. Основні права посадових осіб місцевого самоврядування (ст.9 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»).

17. Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів (ст.28 Закону України «Про запобігання корупції»).

18. Обов’язки громадянина України (ст.65-68 Конституції України).

19. Прийняття на службу в органах місцевого самоврядування: випробування при прийнятті на службу в органи місцевого самоврядування; стажування посадових осіб місцевого самоврядування (ст. 10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»).

20. Правила етичної поведінки (ст.ст. 37-44 Закону України «Про запобігання корупції»).

21. Державні символи України (ст.20 Конституції України).

22. Присяга посадових осіб місцевого самоврядування (ст.11 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»).

23. Фінансовий контроль (ст.ст. 45, 46 Закону України «Про запобігання корупції»).

24. Склад Кабінету Міністрів України (ст.114 Конституції України).

25. Обмеження, пов’язані з прийняттям на службу в органах місцевого самоврядування та проходження служби (ст.12 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»).

26. Державний захист осіб, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції (ст.53 Закону України «Про запобігання корупції»).

27. Конституційне право на працю (ст.43 Конституції України).

28. Декларування доходів посадових осіб місцевого самоврядування (ст.13 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»).

29. Антикорупційна експертиза (ст.55 Закону України «Про запобігання корупції»).

30. Конституційне право на охорону здоров’я (ст.49 Конституції України).

31. Класифікація посад та ранги посадових осіб місцевого самоврядування (ст.14, 15, Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»).

32. Спеціальна перевірка (ст.56 Закону України «Про запобігання корупції»).

33. Питання, правове регулювання яких визначається та встановлюється виключно Законами України (ст.92 Конституції України).

34. Кадровий резерв служби в органах місцевого самоврядування (ст.16 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»).

35. Вимоги щодо прозорості та доступу до інформації (ст.60 Закону України «Про запобігання корупції»).

36. Право громадянина України на вибори (ст.70 Конституції України).

37.  Підстави припинення  служби в органах місцевого самоврядування (ст.20 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»).

38. Загальні засади запобігання корупції у діяльності юридичної особи (ст.61 Закону України «Про запобігання корупції»).

39. Основні розділи Конституції України.

40. Щорічні та додаткові відпустки посадових осіб місцевого самоврядування, матеріальне та соціально-побутове забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування (ст.21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування в Україні»).

41. Відповідальність за корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (ст.65 Закону України «Про запобігання корупції»).

42. Порядок обрання Президента України (ст.103 Конституції України).

43. Відповідальність за порушення законодавства про службу в органах місцевого самоврядування (ст.23 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»).

44. Міжнародне співробітництво (ст.ст. 70-73 Закону України «Про запобігання корупції»).