Безоплатна правова допомога

Безоплатна правова допомога – правова допомога, що гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів та інших джерел.

Право на безоплатну правову допомогу – гарантована Конституцією України можливість громадянина України, іноземця, особи без громадянства, у тому числі біженця чи особи, яка потребує додаткового захисту, отримати в повному обсязі безоплатну первинну правову допомогу, а також можливість певної категорії осіб отримати безоплатну вторинну правову допомогу у випадках, передбачених Законом України «Про безоплатну правову допомогу».

Хмельницька обласна державна адміністрація як суб’єкт надання безоплатної первинної правової допомоги в межах своєї компетенції надає такі види правових послуг:

1) надання правової інформації;

2) надання консультацій і роз’яснень з правових питань;

3) складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);

4) надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Для отримання безоплатної первинної правової допомоги Хмельницької облдержадміністрації необхідно заповнити заяву  та надіслати її на електронну адресу: cpl@adm-km.gov.ua або поштову адресу: майдан Незалежності, 2, м. Хмельницький, 29005

Запис на особисті прийоми до Хмельницької облдержадміністрації буде здійснюватися після закінчення карантинних заходів, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2021 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Особи, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, яка полягає у здійсненні захисту в суді та здійснення представництва інтересів в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, складення документів процесуального характеру, тощо, можуть її отримати у будь-якому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги чи бюро правової допомоги, звернувшись за адресами зазначеними на сайті legalaid.gov.ua.

З метою отримання безоплатної вторинної правової допомоги Ви можете зателефонувати до контакт-центру за безкоштовним номером 0 800 213 103.

Юридична консультація надається онлайн також через форму зворотного зв’язку на сайті: legalaid.gov.ua. Отримати відповідь з правових питань можна, залишивши повідомлення на офіційній сторінці системи безоплатної правової допомоги у Facebook.