У Миролюбненській територіальній громаді відзначено День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
Україна відзначає цю пам’ятну дату за європейською традицією – 8 травня 2024 року вшановується 79-та річниця закінчення війни як символ перемоги цивілізованого світу над злом нацизму, звільнення людства від загрози глобальної катастрофи.
Запроваджуючи цю пам’ятну дату, Україна прагнула доєднатися до європейської традиції відзначення перемоги у Другій світовій війні, пошанування всіх борців із нацизмом та жертв війни. А також – нагадати, що війна розпочалася внаслідок домовленостей між двома тоталітарними режимами: націонал-соціалістичним (нацистським) у Німеччині й комуністичним в СРСР. У 1939–1945 роках обидва тоталітарні режими вчинили на українській землі численні злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини геноциду, внаслідок чого український, єврейський, кримськотатарський та інші народи, що жили в межах території сучасної України, зазнали величезних втрат.
Цього року Україна втретє відзначає День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в умовах повномасштабної збройної агресії Росії. Сучасна війна також супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії та політично-військового керівництва РФ.
З нагоди відзначення Дня памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, вшанування героїчного подвигу воїнів-визволителів сільський голова Олег МОСКАЛЮК, трудові колективи Миролюбненської сільської ради, закладів освіти та культури, жителі сіл Миролюбненської територіальної громади поклали квіти та вінки до пам’ятників загиблим воїнам-односельчанам, братських могил та могил полеглих воїнів, які віддали своє життя у боротьбі із фашистськими загарбниками.
Присутні схилили голови перед тими, хто боронив країну від ворога, хвилиною мовчання вшанували пам'ять співвітчизників, полеглих у боротьбі за честь і свободу України, усіх невинних жертв, чиє життя обірвала війна.
У цей урочистий день ми схиляємо голови перед пам’яттю мільйонів загиблих на полі бою, розстріляних у каральних операціях, спалених у концтаборах, замучених у катівнях – тих, чиє життя забрала війна, хто після Перемоги помер від ран, хто не дожив свого віку, так і не побачив своїх ненароджених дітей.
Вічна їм, світла пам’ять!
Перемога здобувалась неймовірно дорогою ціною: війна поглинула мільйони людських життів, перетворила на суцільні руїни міста й села. Смерть та розруха прийшли тоді на нашу землю, знедолили кожну родину...
Українці на боці антигітлерівської коаліції зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Ціна цього внеску – надзвичайні втрати впродовж 1939–1945 років серед українців та інших народів, які жили на території України. Тоді загинуло понад вісім мільйонів осіб.
Тому, ми добре знаємо ціну війни!
День пам’яті та примирення символізує не тріумф переможців над переможеними, а застереження – диктатори завжди прагнуть задовольнити імперські амбіції збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією.
Найважливішим підсумком війни має бути не культ перемоги, а вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами!
Нині, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з агресором!
Наша боротьба триває щоденно від 2014 року, і ми неодмінно переможемо, бо захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно обирати майбутнє. Для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій підступного агресивного сусіда-злочинця. Міць наших збройних сил є запорукою існування держави та збереження прав людини.
Геноцид нашого народу та військові злочини армії російських окупантів, армії вбивць мирних громадян, мародерів та гвалтівників, обов’язково будуть покарані та навіки залишаться у пам’яті всього світу.
Нехай на нашій землі знову запанує мир та спокій, нехай ніколи не згасає надія на щасливе майбутнє нашої країни!