Одноразова грошова допомога членам сім’ї загиблого

Дата: 27.02.2024 10:21

Право на отримання ОГД сім’ям загиблих передбачене Постановою КМУ № 168 від 28 лютого 2022 року. На виконання цієї постанови виданий наказ МОУ № 45 від 25.01.2023, що затверджує відповідний порядок виплати.

Право на цю виплату мають:

• батьки;

• один із подружжя, який не одружився вдруге;

• діти, що не досягли повноліття;

• утриманці загиблого.

З 29.03.2024, згідно із Законом “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо призначення і виплати одноразової грошової винагороди” №3515-IX право на ОГД будуть мати:

• діти, у тому числі усиновлені, зачаті за життя та народжені після смерті, а також стосовно яких загиблого за життя було позбавлено батьківських прав;

• один із подружжя;

• батьки (усиновлювачі), якщо вони не були позбавлені стосовно нього батьківських прав або їхні батьківські права були поновлені на час загибелі (смерті);

• внуки, якщо на момент загибелі (смерті) їхні батьки загинули (померли);

• жінка (чоловік), з якою (з яким) проживали однією сім’єю, але не перебували в шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, за умови. що цей факт встановлений рішенням суду, яке набрало законної сили;

• утриманці, визначені відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.