З 01.10.2023 року обов’язковій постановці на облік підлягають жінки-медики, лікарі з медсестрами та фармацевти

Дата: 05.09.2023 12:29

"07" жовтня 2022 року до Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу" були внесені зміни, відповідно до яких ч. 11 ст. 1 Закону викладена в такій редакції:

"Жінки, які придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком і закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік військовозобов’язаних.

Жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, крім зазначених в абзаці першому цієї частини, беруться на військовий облік військовозобов’язаних за їх бажанням."

Попередня редакція цього "за бажанням" не містила.

Це означає, що:

- жінки, які закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, мають ставати на військвий облік в обов'язковому порядку;

- жінки, які мають спеціальність або процесію з Переліку - стають на облік ЛИШЕ ЗА ВЛАСНИМ БАЖАННЯМ.

Обов’язки для жінок-військових дорівнюються обов’язкам чоловіків військовослужбовців:

- проходити службову підготовку;

- повідомляти військкомів про зміну місця  реєстрації та проживання;

- повідомляти про сімейний стан.

Після постановки на військовий облік виїзд з території країни без спеціального дозволу буде заборонено.

Нагадуємо, отримати правову інформацію або роз’яснення з правових питань можна за безкоштовним номером 0800213103.