Миролюбненська територіальна громада
Хмельницька область, Хмельницький район

26 квітня – День пам'яті трагедії на Чорнобильській АЕС

Дата: 26.04.2023 13:29
Кількість переглядів: 107

Фото без опису

 

26 квітня виповнюється 37 років з часу аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою техногенною катастрофою ХХ століття. Тоді, у квітні 1986 року радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи. 8,5 мільйонів жителів України, Білорусі, росії в найближчі дні після аварії отримали значні дози опромінення, біля півмільйона з них померли від наслідків радіації. До кінця літа 1986 року більше 90 тисяч осіб було евакуйовано із зони зараження, 81 населений пункт України став безлюдним.

Радянська влада робила все, щоб приховати від світу наслідки катастрофи. Два дні світ нічого не знав про вибух. 27 квітня різке зростання радіаційного фону зафіксували в Данії та Швеції, після чого шведська влада звернулася до Москви із вимогою надати пояснення. Натомість у радіоактивному Києві, щоб показати світові, що, мовляв, нічого не сталося, 1 травня на святкову демонстрацію вивели тисячі людей, в тому числі і дітей.

26 квітня є днем пам'яті про саму катастрофу і загиблих в ній, а також героїзму працівників станції, ліквідаторів, пожежників, медиків і всіх людей, причетних до ліквідації наслідків аварії.

У грудні 2016 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам'яті про Чорнобильську катастрофу. Щодня в цей день проходять пам'ятні заходи, виставки та інформаційні хвилинки про Чорнобильську трагедію.

Сьогодні людство знову стоїть перед масштабною радіаційною загрозою не лише для України, але і всього світу. Чорнобильська катастрофа стала попередженням усьому людству, наскільки крихким може бути наше майбутнє з неконтрольованою радіацією. Нинішня поведінка росії знову ставить світ на межу катастрофи, і це треба зупинити. В день річниці Чорнобильської катастрофи про це варто нагадати усім світовим лідерам.

Нагадаємо, що під час російського вторгнення в Україну Чорнобильська АЕС була окупована російськими військами. Станцію звільнили 31 березня. А найбільша в Європі Запорізька атомна електростанція вже понад рік продовжує перебувати під окупацією та досі використовується агресором як військова база.

Нова повномасштабна російська агресія 2022 року, як і трагедія на Чорнобильській АЕС, поділила життя мільйонів людей на “до” та “після”. Тисячі українців втратили свої рідні домівки, мільйони – виїхали за кордон. Повномасштабна війна росії проти України вже забрала життя десятків тисяч мирних мешканців – дітей, жінок, літніх людей. 

Трагедію на ЧАЕС, як і результати російської агресії в Україні, весь світ пам’ятатиме ще упродовж століть. Ми ніколи не забудемо Героїв-ліквідаторів наслідків катастрофи в Чорнобилі. Ми завжди пам’ятатимемо вчинки сьогоднішніх Героїв України, які мужньо боронять нашу землю від загарбника.

Ми впораємося! Ми вистоїмо! Ми переможемо!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь