Миролюбненська територіальна громада
Хмельницька область, Хмельницький район

Право чоловіків призовного віку на перетин державного кордону під час воєнного стану якщо супроводжують батьків з інвалідністю І-ІІ групи

Дата: 24.01.2023 10:19
Кількість переглядів: 446

Фото без опису

 

До Старокостянтинівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги досить часто звертаються чоловіки із питанням можливості і правил перетину кордону якщо супроводжують батьків з інвалідністю І-ІІ групи. Юристи центру консультують.

 Питання перетину державного кордону, у першу чергу, визначається Правилами перетинання державного кордону, які затверджені постановою КМУ 27 січня 1995 р.№57 (із наступними  змінами та доповненнями).

Згідно  п.2-1 Постанови наразі діє новий перелік осіб чоловічої статті  з числа громадян України, які мають право на виїзд за межі України.

Так, відповідно до  постанови Кабміну від 10 вересня 2022 року №1044, у разі  введення  на території  України надзвичайного  або воєнного стану перетинати  державний  кордон мають право:

- особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини ( чоловіка) із числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності:

- документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки (наприклад, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб);

- документів, що підтверджують інвалідність (довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації № 157-1/о), або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійне посвідчення, яке  підтверджує  відповідний статус, або пенсійне посвідчення, або довідки про отримання пільг;

- документів, що підтверджують спільне проживання ( їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка), що підтверджується:

- актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або

- документами (посвідчення, довідки) про отримання компенсації ( допомоги, надбавки) на догляд.

 

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ!!! Акт встановлення факту здійснення догляду складається на підставі звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. 

У випадку, якщо особа з інвалідністю I чи II групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням

ВАЖЛИВО!!! Виїзд за межі України громадян України без батьків з інвалідністю, можливий на підставі довідки про перебування їх на консульському  обліку, документів ( нотаріально засвідчених  копій), що дають право на виїзд, про які зазначено вище. Щодо повернення: чоловіки зобов’язанні повернутись не пізніше повернення на територію України,  батьків з інвалідністю, яких вони супроводжували.

 

Нагадуємо, отримати правову інформацію або роз’яснення з правових питань можна за безкоштовним номером 0800213103, або написати на вибір: в телеграм-чат, вайбер-чат, через кабінет клієнта чи застосунок БПД. Всі посилання тут: https://linktr.ee/legalaid.gov.ua. Також безоплатну правову допомогу можна отримати у Старокостянтинівському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м.Старокостянтинів, вул. Миру, 36, тел. (03854)4- 54- 75, 068 788 80 41.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь