Звіт про проведення громадського обговорення з питань найменування (перейменування) вулиць та інших об’єктів, які містять російське походження

Дата: 27.07.2022 15:15

У зв’язку з повномасштабним вторгненням російської федерації в Україну постало питання щодо перейменування вулиць, пов’язаних з країною-агресором та з метою обговорення і формування пропозицій щодо впорядкування назв вулиць, провулків й інших об’єктів топоніміки Миролюбненської сільської територіальної громади, пов’язаних із державою-агресором, комуністичним тоталітарним режимом, імперськими та радянськими ідеологемами, забезпечення врахування думки громадськості та представників експертного середовища, розпорядженням сільського голови від 03.05.2022 №20/2022-р «Про створення комісії з питань найменування (перейменування) вулиць та інших об’єктів, які містять російське походження» було створену комісію з питань найменування (перейменування) вулиць та інших об’єктів, які містять російське походження.

20.05.2022 року відбулось засідання комісії з питань найменування (перейменування) вулиць та інших об’єктів, які містять російське походження, на якому визначено перелік вулиць, які мають комуністичне підґрунтя, та сформовано пропозиції щодо їх перейменування:

Назва населеного пункту

Село Самчинці

Вулиця Трудова

Вулиця Покровська

Повідомлення про початок громадського обговорення з питань найменування (перейменування) вулиць та інших об’єктів, які містять російське походження було оприлюднено на офіційному веб-сайті Миролюбненської сільської ради 23.05.2022 року (https://myrolubne-rada.gov.ua/news/1653314121/).

Пропозиції (зауваження) Миролюбненською сільською радою приймались з дня оприлюднення інформаційного повідомлення про початок громадського обговорення з питань найменування (перейменування) вулиць та інших об’єктів, які містять російське походження і до 22.07.2022 включно.

Громадські слухання відбулись 25.07.2021 о 10.00 год. в приміщенні адмінбудівлі Миролюбненської сільської ради за адресою 31160, вул. імені Володимира Яневича, буд. 18, с.Миролюбне, Хмельницький район, Хмельницька область.

У період з 23.05.2022 року по 22.07.2022 року до Миролюбненської сільської ради надійшли наступні колективні звернення:

– жителів вул. Зої Космодемянської с.Верхняки щодо перейменування вул. Зої Космодемянської с.Верхняки на вул. імені Віталія Бабія;

– жителів пров.Першотравневий с.Верхняки щодо перейменування пров.Першотравневий с.Верхняки на пров.Джерельний;

– жителів вул.Трудова с.Самчинці щодо перейменування вул.Трудова с.Самчинці на вул. Героя України Івана Беззуба.

Усі звернення щодо пропозицій із перейменування вулиць членами комісії взяті за основу.

Інші пропозиції (зауваження) до Миролюбненської сільської ради не надходили.

Ураховуючи вимоги Законів України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» комісією з питань найменування (перейменування) вулиць та інших об’єктів, які містять російське походження підготовлено відповідні пропозиції на розгляд сесії Миролюбненської сільської ради:

Назва населеного пункту

Стара назва