Національний мультипредметний тест-2022: які завдання чекають випускників

Дата: 22.04.2022 12:03

Для вступу до закладів освіти у 2022 році необхідно скласти національний мультипредметний тест (НМТ), який складатиметься з трьох блоків завдань з мовних тем з української мови, всіх тем з алгебри та геометрії, а також завдань з історії України, які були складниками ДПА.

Зміст завдань блоку НМТ з української мови охоплюватиме мовні теми, вивчення яких передбачено у шкільному курсі української мови.

Усього в блоці з української мови буде 20 завдань, з-поміж яких:
15 завдань із вибором однієї правильної відповіді з 4 або 5 варіантів;
5 завдань на встановлення відповідності.

У блоці НМТ з української мови не буде завдань, які передбачають надання письмової розгорнутої чи короткої відповідей, а також завдань з української літератури.

Зміст завдань блоку НМТ із математики відповідатиме чинній програмі ЗНО, яка охоплює всі теми з алгебри й геометрії зі шкільного курсу.

Блок НМТ налічуватиме 20 завдань, з-поміж яких:
14 завдань із вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих варіантів;
4 завдання на встановлення відповідності (потрібно встановити по 3 «логічні пари»);
2 завдання відкритої форми з короткою відповіддю (неструктуровані завдання). У математичному блоці НМТ не буде завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

Кожен учасник тестування матиме можливість скористатися надрукованими довідковими матеріалами. Для розв’язання завдань із математики впродовж тестування можна використовувати чернетку.

Зміст завдань блоку НМТ з історії України відповідатиме чинній програмі ЗНО з історії України. Ця частина охоплює теми, що передбачені у шкільному курсі цієї дисципліни.

Важливо, що в блоці НМТ з історії України будуть завдання, що стосуються історичного періоду: «Історія України 1914 р.– початку ХХІ ст.». Ці теми були складниками ДПА у формі ЗНО з історії України.

Усього в блоці НМТ з історії України 20 завдань, з-поміж яких:
15 завдань із вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів;
5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»).

Як і з інших предметів, так і з історії України поглибити знання можна на онлайн-уроках та уроках Всеукраїнської школи онлайн. Також можна долучатися до офлайн-занять (якщо дозволяє безпекова ситуація). Для самостійного тренування варто використовувати матеріали попередніх років.

Загальна кількість завдань національного мультипредметного тесту – 60, тривалість тесту 90 хвилин.

Завдання оцінюватимуть відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) учасник знатиме після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено у шкалу 100-200 балів. Для отримання результату за шкалою 100-200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.

НМТ проводитимуть очно у спеціальних тимчасових екзаменаційних центрах (аудиторії шкіл і університетів, де будуть створені комп’ютерні класи та працюватимуть інструктори). Розглядається можливість організації проведення НМТ у країнах ЄС.

Крім того, планується проведення трьох сесій НМТ: основної та додаткової в липні, а також спеціальної у вересні.