У навчальних закладах Миролюбненської громади проведено Тиждень безпеки дорожнього руху та Національного уроку
Відомо, що найдорожчий скарб людини – це її власне життя і здоров'я. Незнання або невміння дотримуватися певних правил часто призводить до втрати не тільки здоров'я, а навіть життя. Як ми знаємо, що з кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху на дорогах. А це в свою чергу, підвищує відповідальність усіх учасників дорожнього руху: водіїв, пішоходів, пасажирів. Тому, щоб зберегти своє здоров'я та життя потрібно завжди чітко дотримуватись встановлених Правил дорожнього руху.
Відповідно до виконання Плану заходів щодо реалізації Стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2024 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21.12.2020 № 1287 «Про затвердження Державної програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2023 року» у період з 17 по 21 травня 2021 року в закладах освіти Миролюбненської сільської ради було проведено Тиждень безпеки дорожнього руху та Національного уроку .
Відповідно до тематики Тижня в школах проведено ряд масштабних та інформативних заходів, а саме:
– Бесіди: «Ми йдемо до школи», «Безпечна поведінка на вулиці», «Вулиця, повна несподіванок», «Правила дорожнього руху – закон для всіх»;
– виховні години: «Дорожній рух. А ми – пішоходи», «Руху правила єдині – поважати їх повинні, "Безпека на дорозі – показник культури нації";
– інформаційна година «Перша домедична допомога при ДТП»;
–дидактичні ігри «Дорожні знаки вивчай – життя собі зберігай», «Правила безпеки для пішохода»;
– сюжетно-рольові ігри «Ми правила всі знаємо, бо дорожні знаки вивчаємо!», «Будь обережним на дорозі» «Веселий Світлофор»;
– вуличний марафон «Дорожні знаки знай і поважай»;
– конкурс малюнків «Безпека на дорозі», «Які бувають машини»;
– проведення Національного уроку «Будь помітним на дорозі»;
– поновлення куточків з правил дорожнього руху, безпеки життєдіяльності;
– проінформовано батьків про необхідність навчання дітей Правилам дорожнього руху, факти ДТП з дітьми, їх причини.
Під час проведення вищезгаданих заходів учні повторили, узагальнили та систематизували знання про правила дорожнього руху та дорожні знаки, навчилися застосовувати свої знання в певних життєвих ситуаціях, продовжили розвивати увагу, спостережливість, логічне мислення, пам’ять, уміння орієнтуватися на вулицях за допомогою дорожніх знаків.
Змістовно пройшли усі позакласні виховні заходи.
Класні керівники, педагоги використовували сучасні форми та методи навчання, що активізують розумову діяльність учнів, сприяють підвищенню у них інтересу до вивчення правил дорожнього руху.
Протягом Тижня значна увага була спрямована на підвищення поінформованості учасників освітнього процесу про негативні наслідки дорожньо-транспортних пригод та стимулювання дій, спрямованих на усунення основних факторів ризику дорожньо-транспортного травматизму.