Учні навчальних закладів Миролюбненщини взяли участь у І етапі дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри "Сокіл" ("Джура")

Дата: 26.05.2021 12:55

В умовах становлення національної самосвідомості українців, боротьби нашого народу за незалежність і право обирати власний шлях розвитку одним із найголовніших пріоритетів у державі є патріотичне виховання молоді на засадах національної гідності, високої самосвідомої, активної громадянської позиції, здорового способу життя.

Саме такі завдання ставлять перед собою організатори Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура"). Вперше вона була запроваджена в навчальних закладах України у 2003 році.

Для її підтримки у 2008 році козацькі та молодіжні патріотичні громадські організації створили громадський Головний штаб гри, який розпочав організаційну роботу з проведення заходів гри по всій Україні в школах, в районах, в областях. З 2009 року проводяться всеукраїнські фінальні змагання. Запровадження військово-патріотичної гри мало позитивний відгук і серед молоді, і серед козацьких організацій. До реалізації цієї програми активно долучилися різноманітні громадсько-патріотичні організації у всіх областях України. Успіх, який мала реалізація цієї ідеї, засвідчив, що українцям ментально близька виховна система, заснована на вивченні та впровадженні досягнень козацької педагогіки та психології.

26 травня на базі Немиринецької ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся І (регіональний) етап дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри "Сокіл" ("Джура").

Участь у змаганнях взяли 6 роїв загальноосвітніх шкіл Миролюбненської сільської територіальної громади:

– рій "Патріоти" Немиринецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, керівники: Харчун Микола Миколайович та Кравчук Світлана Анатоліївна;

– рій "Характерники" Немиринецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, керівники: Сторожук Світлана Петрівна, Паламанюк Вікторія Федорівна;

– рій "Соколята" Сковорідковського НВК, керівники: Цикалюк Валентина Петрівна, Самолюк Оксана Іванівна;

– рій "Соколята" Ілляшівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, керівники: Колібабчук Петро Андрійович, Романюк Наталія Василівна;

– рій "Серце патріота" Немиринецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, керівники: Заєць Сергій Васильович та Крисько Надія Олександрівна;

– рій "Нащадки Богуна" Немиринецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, керівники: Бондарчук Володимир Леонтійович та Лошак Наталія Романівна.

Учасники гри змагалися у вправності та вмінні із стройової підготовки, стрільби з пневматичної зброї, силової боротьби, подолання смуги перешкод. Також демонстрували свої знання та ерудицію в інтелектуальних змаганнях з історії українського війська та сучасних збройних сил України.

У рамках військово-прикладного комплексу "Козацька звитяга" проведено конкурс "Впоряд", змагання "Смуга перешкод", змагання "Стрільба" (із пневматичної гвинтівки), змагання "Метання гранати", змагання "Саперна підготовка", конкурс "Рятівник" (надання першої домедичної допомоги, в т.ч. надання допомоги в зоні обстрілу).

Під час проведення фізкультурно-спортивного комплексу "Козацький гарт" проведено козацьку забаву "Перетягування линви", конкурс "Фізична підготовка". Інтелектуально-мистецький комплекс "Козацькі забави" включав у себе інтелектуальну гру-вікторину "Відун", ватру знайомств "У колі друзів" та конкурс "Таборування" (самоорганізація, вміння виживати у природних умовах, облаштовувати свій побут тощо).

Команди продемонстрували багато яскравих показових виступів, влаштувавши справжнє свято козацької доблесті та звитяги.

За результатами змагань перемогу у старшій віковій групі здобули рій "Патріоти" Немиринецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, а у середній віковій групі – рій "Серце патріота" Немиринецької ЗОШ І-ІІІ ступенів. Наступним кроком до перемоги буде участь наших команд у наступному обласному етапі змагань.

Начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Миролюбненської сільської ради Наталія ГАЙМІСАРЕНКО привітала усіх учасників змагань та вручила переможцям грамоти сільської ради і цінні подарунки – туристична палатка та туристичний казан, які було придбано за спонсорські кошти керівника ФГ "Власник" КОСЮКА Віктора Єфремовича.

"Зберігаючи славні традиції своїх предків, ви робите шляхетну справу – гартуючи дух і тіло, творите сильне незламне покоління захисників України. Саме ви, ось такі молоді, енергійні, вибрали такий вид гри, в якій перевіряєте і випробовуєте себе на здатність переборювати труднощі, робити добро, захищати рідну землю. У цій грі ви формуєте характер, опановуєте навички, які згодом стануть в нагоді у житті. Ви власним прикладом надихаєте юних українців і дорослих громадян долучатися до здорового способу життя, духовно збагачуватися і розвиватися фізично” – зазначила Наталія ГАЙМІСАРЕНКО.

Бажаємо молодим патріотам наснаги та удачі на шляху до перемоги!