Олег МОСКАЛЮК: першочерговим завдання влади усіх рівнів є забезпечення надання якісних освітніх послуг учнівській молоді

Дата: 20.04.2021 13:50

19 квітня сільський голова Олег МОСКАЛЮК провів виїзну робочу нараду із керівниками структурних підрозділів виконавчого комітету сільської ради та директорами навчальних закладів Миролюбненської територіальної громади.

Учасники наради відвідали усі загальноосвітні навчальні заклади Миролюбненщини, ознайомились із матеріально-технічною базою закладів освіти, наповнюваністю навчальних класів, проблемами та потребами кожної освітньої установи.

Під час наради обговорено питання покращення надання освітніх послуг учнівській молоді в умовах малокомплектності навчальних класів. На сьогодні одним із болючих питань в сільській місцевості по всій території України є складна демографічна ситуація, а відповідно і мала кількість дітей шкільного віку, що негативно впливає на комплектність класів.

Наразі в Україні є дуже багато так званих малокомплектних шкіл – близько 1000. Наприклад, є школи, в яких менше 30 учнів, таких близько 450. Основне питання – те, що такі школи не дають хорошої якості освіти. І це показують моніторингові дослідження, які робили УЦОЯО і МОН. Діти, які вчаться в малокомплектних школах, в маленьких класах, мають гірші освітні результати, ніж ті, які навчаються в класах більших.

Також учасниками наради обговорено питання організації навчального процесу, дотримання теплового режиму в навчальних класах, забезпечення якісними продуктами харчування та водою, забезпечення перевезення учнів шкільними автобусами та створення умов для розвитку позашкільної освіти.

По завершенню робочої зустрічі сільським головою та директорами навчальних закладів Миролюбненщини обговорено питання подальшого розвитку та трансформації системи освіти в сучасних умовах реформування галузі освіти України.