ІНФОРМУЄ НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО З ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ - НАЗК

Дата: 23.02.2021 15:24

Які оновлення з'явилися у роз’ясненнях 2021 року?

3 лютого НАЗК затвердило та опублікувало оновлені Роз'яснення щодо застосування антикорупційного законодавства (https://bit.ly/3b8bCeR).

У Роз’ясненнях наявні оновлення, пов’язані із змінами законодавства (Закони України від 15.12.2020 № 1079-ІХ та від 04.12.2020 № 1074-ІХ). Також НАЗК максимально врахувало інтереси декларантів та додало відповіді на питання, які часто надходили до Агентства за минулий рік.

Наприклад, сформовані додаткові правові позиції НАЗК стосовно декларування земельних ділянок.

Не декларуються земельні ділянки:

на яких розміщений будинок, який є зареєстрованим місцем проживання (за умови фактичного не користування будинком у звітному періоді)(пункт 74 Роз'яснення);

які не містять меж в натурі та права щодо яких не визначені у встановленому законом порядку(пункт 77 Роз'яснення);

під багатоквартирним будинком, таунхаусом, у гаражних кооперативах, садівничих товариствах (якщо не виділена окремо під об’єктом нерухомості) (пункт 77 Роз'яснення).

Декларуються земельні ділянки як такі, що належать на праві власності, право власності на які набуто до 03.08.2004 (набрання чинності ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»), незалежно від державної реєстрації права. Якщо право на земельну ділянку виникло після 03.08.2004, але не здійснена державна реєстрація права власності на неї, то вказується, що така земельна ділянка належить на праві користування (пункт 76 Роз'яснення).

Для того, щоб ви не витрачали час на пошуки оновлених частин у Роз’ясненнях, ми підготували для вас повний перелік оновлень, які з'явилися, по розділах.

Ознайомитися з переліком можливо за посиланням: https://bit.ly/37DDtmp.